Сърбия демонстрира мощ преди началото на Мондиала, Тадич и Влахович над всички

Сърбия разгроми с 5:1 Бахрейн в Риффа и показа, че се намира в много добро състояние преди началото на Световното първенство в Катар. Особено силно бе представянето на „орлите“ през второто полувреме, когато гостите отбелязаха четири попадения. Капитанът Душан Тадич (8′, 50′) се отличи с два гола, но още по-важното за сърбите е, че Душан Влахович (51′), който доскоро лекуваше контузия, също показа добра форма, като също се разписа и направи асистенция. Филип Джуричич (87′) и Лука Йович (89′) също записаха имената си сред голмайсторите срещу отбора на Бахрейн, който се намира на 85-о място в ранглистата на ФИФА.

Единственото попадение, което сърбите допуснаха, бе от дузпа в 15-ата минута. Реализира го Юсуф Хилал.

Сърбия започва участието си на Световното първенство в Катар с много труден мача срещу един от най-големите фаворити за трофея – Бразилия. Двубоят е на 24 ноември. Останалите срещи на тима на Драган Стойкович са срещу Камерун и Швейцария.