Хетафе не се даде на Атлетик Билбао

Хетафе се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Атлетик Билбао от междинния 10-ти кръг на Ла Лига. Двата тима направиха доста интересен мач, като гостите на „Колисеум Алфонсо Перес“ на два пъти повеждаха, но домакините и двата пъти успяха да се доберат до изравняване и в крайна сметка взеха поне точка.

Атлетик излезе напред в резултата още във 2-рата минута със страхотен гол. Иняки Уилямс получи дълъг пас и реши от ъгъла на наказателното поле да отправи изненадващ удар от воле, като успя да прехвърли вратаря и да отбележи за 0:1.

В 27-ата минута Хетафе изравни. С доза шанс Карлес Аленя успя да овладее една топка и да се озове на стрелкова позиция, след което да я прати в мрежата за 1:1.

В 62-рата минута баските отново излязоха напред. Иняки центрира по земя и Раул Гарсия засече кълбото в мрежата за 1:2.

Домакините обаче отново възстановиха равенството в 76-ата минута. Мунир ел Хадади получи на скорост и веднага стреля във вратата за крайното 2:2.

Така Хетафе събра актив от 9 точки и заема 15-ото място в таблицата. Атлетик е на 6-ата позиция с 18 точки в актива си.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от испанската LaLiga, на живо, само в ефира на MAX Sport 4.