Стаматова е втора на двойки на турнира за жени от веригата ITF във Варна

Юлия Стаматова спечели второ място на двойки на турнира за жени от веригата ITF World Tennis Tour във Варна. Надпреварата с награден фонд от 15 хиляди долара се провежда на кортовете на ТК „Супер Спорт“ и носи точки за ранглистата на WTA. Състезанието се провежда със съдействието на община Варна.

Този турнир е поредната отлична възможност за българските тенисисти да трупат както точки за международните ранглисти, а също така и състезателен опит в своята страна.

Във финала на двойки Юлия Стаматова и Мелис Сезер от Турция отстъпиха с 4:6, 4:6 от румънките Патрича Мария Циг и Мария Тома.

По-рано днес на сингъл Даря Шаламанова загуби на полуфиналите с 1:6, 4:6 от Патрича Мария Циг от Румъния. За Даря това бе първи полуфинал в турнир на Международната федерация ITF, за което заработи 4 точки за световната ранглиста и 734 долара.

Румънката Циг ще играе във финала срещу Лучия Багарич (Хърватия).

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.