Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/08/screenshot393506.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Квалификант изхвърли Циципас – Sportove

Квалификант изхвърли Циципас

Колумбийският квалификант Даниел Елахи Галан поднесе голямата изненада при мъжете в първия ден на Откритото първенство на САЩ, елиминирайки четвъртия поставен Стефанос Циципас (Гърция) с 6:0, 6:1, 3:6, 7:5.

Гръцката звезда пристигна в Ню Йорк с амбицията за добро представяне след победата над №1 в света Даниил Медведев в полуфиналите на “Мастърс” турнира в Синсинати, но тази нощ изигра изигра един от най-слабите мачове в цялата си професионална кариера.

Циципас изглеждаше напълно безпомощен срещу 94-ия в световната ранглиста Галан и спечели само един гейм в първите два сета. Той положи усилие да се върне в играта с успех с 6:3 в третата част, но вдъхновеният колумбиец не му го позволи и макар да му трябваха цели 9 мачбола за да подпечата победата си, Галан успя да го направи.

Точно 2 часа и 48 минути продължи мачът, в който Циципас направи 57 непредизвикани грешки и допусна цели седем пробива. Той завърши с едва 28 печеливши удара, докато съперникът Галан записа 41 уинъра срещу 36 грешки.

По този начин Циципас отпада в първия кръг на US Open за втори път в кариерата си, а 26-годишният Даниел Елахи Галан записа най-голямата победа в кариерата си. Негов съперник в следващата фаза ще бъде австралиецът Джордан Томпсън, който постигна обрат срещу Лоренцо Сонего – 2:6, 1:6, 6:2, 6:4, 6:4.

“Това определено е един от най-добрите моменти в моята кариера. Определено най-добрият ми мач, не само заради обстоятелствата, но и заради съперника. Наистина съм щастлив”, заяви Галан.

Отпадането на Стефанос Циципас обаче не бе единствената сензация в първия ден на US Open. Надпреварата напусна и ракета №1 на домакините Тейлър Фриц, който отстъпи със 7:6(3), 6:7(1), 3:6, 4:6 пред сънародника си Брендън Холт. Световният №303 премина през ситото на квалификациите, като в последния кръг елиминира Димитър Кузманов.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.