Евертън остана без победа

Евертън бе близо до първа победа, но късен гол на Брентфорд лиши “карамелите” от трите точки, а срещата завърши 1:1. Антъни Гордън откри резултата в 24-ата минута, а резервата Витали Янелт изравни шест минути преди края. Бретфорд удари на три пъти гредите и трябваше да се задоволи с равенството.

Феновете на Евертън с притеснение чакат последните дни от трансферния прозорец, тъй като има спекулации, че Гордън ще премине в Челси.

21-годишният играч е смятан за един от най-големите таланти в клуба. Именно той отбеляза гола за “карамелите” днес.

Мениджърът на Брентфорд Томас Франк ще се чуди как отборът му стигна само до един гол, тъй като тимът му притесняваше сериозно защитата на съперника през голяма част от мача. Освен гола тимът на Лампард стигна до едно положение на Тарковски, домакините създадоха поредица от положения. Брайън Мбуемо пропусна два от шансовете, а Матиас Йенсен, Айвън Тони и Йоане Виса нацелиха гредите.