Компани тръгна с победа в Бърнли

Новият сезон в Чемпиъншип беше открит с мача между Хъдърсфийлд и Бърнли. Гостите, които изпаднаха от Премиър лийг, се наложиха с 1:0. Това беше и официален дебют на бившия белгийски национал Венсан Компани начело на Бърнли.

Двубоят премина равностойно и без много чисти положения, но “виненочервените” стигнаха до успеха с попадение на Ян Маатсен в 18-ата минута.

Привлеченият от Ковънтри нидерландски защитник се разписа с хубав диагонален изстрел след грешка в защитата на Хъдърсфийлд.

“Териерите” се активизираха през второто полувреме, но си пролича, че са доста безидейни в атака. В 85-ата минута резервата Скот Туайн беше близо до втори гол за Бърнли, но ударът му срещна гредата.

В следващия кръг Бърнли ще посрещне Лутън, а Хъдърсфийлд ще гостува на Бирмингам.