Квалификантка спечели турнира в Будапеща

Стартиралата от квалификациите американка Бернарда Пера спечели титлата на турнира по тенис на клей в Будапеща (Унгария) от сериите WTA 125 с награден фонд 115 хиляди долара и гостоприемство.

27-годишната Пера, номер 130 в световната ранглиста при жените, записа седем поредни победи в унгарската столица без да загуби сет. На финала тя победи сръбкинята Александра Крунич с 6:3, 6:3 в мач, продължил час и 29 минути.

Това е първа титла от турнирите на Женската тенис асоциация (WTA) за американката.

Тя ще се изкачи с близо 50 места и ще влезе в топ 100 в ранглистата.

Един пробив бе достатъчен за Бернарда Пера, за да поведе с 1:0 сета, въпреки че Крунич оказа сериозен отпор и спаси четири сетбола. Втората част бе още по-оспорвана, но американката дръпна с 4:3, затвърди втория си пробив в сета и затвори мача при първата си възможност.

Гледайте всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.