Нори е четвъртфиналист в Ийстборн

Водачът в схемата Камерън Нори (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева пред родна публика в Ийстбърн с награден фонд 760 750 евро.

Британецът победи Брандън Накашима (САЩ) с 6:4, 6:2 за 85 минути, след като направи три пробива.

„Наистина се наслаждавах. Бях малко нервен преди да изляза, защото тази година не бях спечелил мач на трева, така че търсех тази първа победа, а Брандън е страхотен играч.

Ийстбърн е наистина специален турнир за мен. Първата ми победа в АТР е точно на този корт“, каза Нори след мача.

В следващия кръг той ще играе срещу Максим Креси (САЩ), който елиминира Даниел Евънс (Великобритания) със 7:6, 6:4 за близо два часа игра.

Двама шампиони в турнира също продължават на четвъртфиналите.

Защитаващият титлата си и шести поставен Алекс де Минор (Австралия) победи Лоренцо Сонего (Италия) със 7:6(3), 6:2 за 1:34 час в повторение на финала от миналата година.

Номер 3 в схемата и победител от 2019-а Тейлър Фриц (САЩ) елиминира Тиаго Монтейро (Бразилия) със 7:5, 6:3 и също достигна до четвъртфиналите.

Гледайте всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.