Нефтохимик направи всичко възможно, но Хебър триумфира с титлата в Efbet Супер Волей в Бургас

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) могат да станат шампион в Efbet Супер Волей още днес.

Николай Николов, Добромир Добрев, Борислав Йорданов, Иван Станев

Възпитаниците на Камило Плачи спечелиха финал №1 с 3:1 и финал №2 с 3:1 срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) в Пазарджик и днес във финал №3 в Бургас се нуждаят от още един успех, за да триумфират с титлата за втора поредна година.

Николай Желязков

Финал №3 ще се проведе днес от 18,30 часа в зала “Младост” в Бургас.

Камило Плачи

Финал №3 започна изключително равностойно.

равенството се запази до 3:3. Тодор Алексиев заби ас и Хебър поведе с 4:3.Виктор Йосифов игра умно край мрежата за 5:3. Якопо Масари атакува успешно по диагонала от зона 4 за 6:4. Ас на Николай Колев и 7:6. Теодор Тодоров атакува в аут и Нефтохимик поведе с 8:6. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Двоен блок спря атака на Якопо Масари и 9:6 за бургазлии. Брадли Гънтър игра по блокадата за 8:9. Мрежа на Николай Николов и равенство при 9:9. Троен блок спря атака на Калоян Балабанов и Хебър отново поведе при 10:9. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Брадли Гънтър игра с блокадата за 13:11. Юлиус Фиркал намали до 12:14. контраатака на Тодор Алексиев даде 3 точки аванс на Хебър при 15:12. Ас на Брадли Гънтър и 16:12 за шампионите. Николай Желязков взе второто си прекъсване в първата част. Брадли Гънтър атакува над блокадата за 18:14. Тодор Алексиев заби 2 ас от началото на мача и 20:14 за Хебър. Блокада на Теодор Тодоров – 22:15. Двойна блокада на Теодор Тодоров и Якопо Масари спря атака на Николай Учиков – 23:15. Атака на Теодор Тодоров изведе Хебър до геймбол при 24:16. Нова мощна така на Теодор Тодоров в центъра и 25:17 за шампионите в първата част.

Любо Ганев, Тодор Попов

Калоян Балабанов изведе Нефтохимик напред с 4:2 в началото на втората част. Ас на Николай Колев и 5:2. Камило Плачи взе веднага прекъсване за Хебър. Ас на Николай Учиков и 7:4 за Нефтохимик. Николай Николов игра по блокадата за 8:5. Австрийският разпределител Александер Туш пусна технично за 9:7. Юлиус Фиркал игра с блока на Якопо Масари за 10:7. Брадли Гънтър игра технично в атака и Хебър намали до 10:11. Николай Учиков атакува мощно по диагонала от зона 4 – 12:10. Тодор Алексиев атакува като по учебник по острия диагонал от зона 4 за 11:12. Мрежа на Николай Колев възстанови равенството при 12:12. Шампионите поведоха с 14:12 след мощна атака на Брадли Гънтър. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Брадли Гънтър атакува мощно от втора линия за 15:13. Атака на Николай Николов намали резултата до 16:17. Якопо Масари отигра трудна топка в атака за 18:16. Троен блок спря атака на Брадли Гънтър 17:18. Ас на Юлиус Фиркал и 19:20. Брадли Гънтър се справи с двойна блокада за 20:18 за Хебър. Нефтохимик успя да запише 3 поредни точки и бургазлии поведоха с 21:20. Виктор Йосифов атакува в аут и Нефтохимик поведе с 22:20. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Единична блокада на Виктор Йосифов срещу атака на Николай Николов и равенство при 22:22. Блокаут на Николай Учиков и 23:22 за Нефтохимик. Виктор Йосифов би сервис в аут и Нефтохимик стигна до геймбол при 24:23. Гьорги Гьоргиев изравни при 24:24. Якопо Масари атакува мощно от зона 4 и изведе Хебър до геймбол при 25:24. Блокаут на Николай Учиков възстанови равенството. Юлиус Фиркал игра с блокадата и Нефтохимик стигна до втори геймбол при 26:25. Двоен блок спря атака на резервата Пламен Шекерджиев и Нефтохимик спечели втората част с 27:25.

Александер Туш, Николай Николов, Тодор Алексиев,

Шампионите поведоха с 4:1 в началото на третата част. Тодор Алексиев атакува мощно на единична блокада за 5:3. Единична блокада на Виктор Йосифов спря атака на Николай Николов за 6:3. Мощна атака на Николай Учиков, който бе оставен без блокада за 4:6. Александер Туш изравни резултата с атака при 7:7. Тодор Алексиев се справи с тройна блокада в атака за 9:7. Юлиус фиркал атакува успешно от зона 4 за 9:9. Брадли Гънтър атакува без блокада за 10:10. Николай Къртев атакува в центъра за 14:12. Николай Николов атакува мощно и намали резултата до 13:14. тодор Алексиев не се затрудни от блокадата на Александер Туш – 15:13. Блокаут на Виктор Йосифов и 16:14. Две поредни успешни атаки на Юлиус Фиркал и 16:16. Брадли Гънтър атакува над блокадата и Хебър отново поведе при 17:16. Юлиус Фиркал отново изравни за 17:17. Юлиус Фиркал атакува технично и Нефтохимик поведе с 18:17. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Тодор Алексиев атакува в аут и Нефтохимик поведе с 21:19. Двоен блок спря нова атака на Тодор Алексиев и 22:19. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Тодор Алексиев успя да изравни резултата при 22:22. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Шампионите поведоха с 23:22. Николай Желязков взе и второто си прекъсване за Нефтохимик в тази част. Ас на Николай Къртев и Хебър стигна до геймбол при 24:22. Николай Николов върна една точка – 23:24. Брадли Гънтър отигра атака от зона 2 и Хебър спечели третата част с 25:23.

Юлиус Фиркал, Виктор Йосифов, Брадли Гънтър

Волейболистите на Хебър дръпнаха с 3:1 в началото на 4-ата част. Николай Желязков побърза да вземе прекъсване за Нефтохимик. Блокада на Николай Николов и Нефтохимик поведе с 5:4. Ас на Юлиус Фиркал и 8:7 за бургазлии. Страхотна защита на Теодор Салпаров даде възможност на Брадли Гънтър да изравни резултата при 8:8. Тодор Алексиев се справи с двойна блокада и даде аванс на Хебър при 9:8. Още една успешна атака на Тодор Алексиев от зона 4 – 10:8. Единична блокада на Брадли Гънтър срещу атака на Калоян Балабанов – 8:11. Николай Желязков взе прекъсване за бургазлии. Николай Колев би сервис в мрежата – 8:13. Николай Николов спря атака на Брадли Гънтър с блокада – 11:14. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Контраатака на Гьорги Гьоргиев и 15:11. Николай Николов намали до 12:15 с атака през центъра. Якопо Масари атакува по правата от зона 4 – 17:13. Брадли Гънтър атакува мощно за 18:13. Николай Атакува остро в центъра за 19:13. Брадли Гънтър атакува мощно още втора топка за 20:13. Ас на Якопо Масари и 22:14. Още един ас на сметката на бившия италиански национал и 23:14. Тимът от Пазарджик стигна до мачбол при 24:14. Тодор Алексиев заби последната шампионска точка в мача за 25:15 и 3:1 гейма във финал №3.