Валентин Благинов и Валдфиртел с историческа титла в Австрия и златен дубъл

Българският волейболист Валентин Благинов и тимът на Юнион Райфайзен Валдфиртел триумфираха с историческа титла в австрийската Бундеслига.

Воденият от Зденек Смейкал отбор се наложи над вицешампиона СК Задруга Айх/Доб с 3:1 (25:11, 21:25, 25:16, 25:20) в четвъртия финален двубой помежду им.

Валдфиртел спечели серията с 4:0 победи, като даде само три гейма на съперника си. Тимът от Цветл направи златен дубъл, след като преди малко повече от месец вдигна и Купата на Австрия.

Валентин Благинов бе резерва, като се появи за кратко на терена във втората част, но не отбеляза точков актив. Най-резултатен бе Долтън Синоски с 22 точки, 12 точки добави Марек Шулц (1 ас, 1 блокада). За Задруга Ксандер Кетжински завърши с 18 точки (1 блокада), Марино Марелич приключи с 10 точки (3 аса).