Николай Николов вдигна напрежението след края на полуфинал №1

Капитанът на Нефтохимик 2010 (Бургас) Николай Николов вдигна напрежението веднага след края на първата полуфинална среща от Efbet Супер Волей, в която вицешампионите изненадващо допуснаха загуба от Монтана с 1:3 (20:25, 18:25, 25:23, 24:26) в зала “Младост” в Бургас.

Нефтохимик стигна до геймбол в 4-ия гейм с 24:22, но допусна изравняване при 24:24. То дойде, след като при спорна ситуация диагоналът на гостите отрази в защита топката с ръка близо до мрежата.

Домакините начело с Николай Николов веднага поискаха да бъде отсъди “носена топка” от главния съдия Илиян Георгиев.

Георгиев бе категоричен, че Любослав Симеонов е ударил топката с юмрук и няма как да му бъде отсъдена “носена топка”.

В крайна сметка играта продължи, Монтана реализира още 2 поредни точки и гостите спечелиха 4-ата част с 26:24 и мача с 3:1 гейма.

Илиян Георгиев

Веднага, след като Илиян Георгиев отсъди край на мача и победа на Монтана, Николай Николов се засили към него и на висок глас го призова да види спорната ситуация от 24:24 на повторение.