Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/04/screenshot369563.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Резерва донесе успех на Аугсбург – Sportove

Резерва донесе успех на Аугсбург

Рубен Варгас влезе от скамейката и донесе победата с 2:1 на Аугсбург над Майнц 05 в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Така Аугсбург записа шести пореден успех над този съперник на своя стадион. Това беше и втора поредна победа за Аугсбург в шампионата след гръмкото 3:0 в миналия кръг над Волфсбург. Тимът се отдалечи на шест точки от опасната зона и вече диша по-спокойно.

Домакините стигнаха до ранен гол в 11-ата минута. Нападателят Флориан Нийдерлехнер беше фаулиран от вратаря на гостите Робин Центнер в наказателното поле и Аугсбург получи дузпа. Зад топката застана капитанът Джефри Хаулеу, който успя да преодолее Центнер.

Опититите на Майнц 05 да върнат гола не се увенчаха през първото полувреме, но след почивката това се случи. Силван Видмер изравни в 54-ата минута, но надеждите на гостите траяха само две минути.

Влезлият като резерва Рубен Варгас върна аванса на Аугсбург с първото си докосване до топката, като стреля без подготовка от близко разстояние.

Така Аугсбург пое глътка въздух в битката за оцеляване, докато мечтите на Майнц 05 са място в евротурнирите изглеждат все по-илюзорни.