Бетис надви Атлетик Билбао и временно влезе в Топ 4

Бетис се наложи с 1:0 като домакин над Атлетик Билбао в среща от 28-ия кръг на испанското първенство. Борха Иглесиас донесе победата на севилци с гол в 20-ата минута. Той порази целта с удар с глава от близко разстояние след центриране на Хуан Миранда.

В 80-ата минута севилци останаха с 10 души на терена.

Набил Фекир си изпусна нервите след извършено срещу него нарушение и изрита неспортсменски Икер Муниаин, което не остави друг избор на рефера Антонио Матеу Лаос освен да му покаже директен червен картон.

Този инцидент обаче не попречи на играчите на Мануел Пелегрини да се преборят за трите точки, с които събраха общо 49 и заемат временно четвърто място в класирането. Петият Барселона е с 48 точки, но и два мача по-малко. По-късно тази вечер каталунците приемат Осасуна. Баските от Билбао са осми с 40 точки.