Аталанта ликува след светкавичен обрат над Олимпиакос

Аталанта победи Олимпиакос с 2:1, постигайки обрат, в първия сблъсък между двата тима от плейофа в Лига Европа. Гостите първи откриха резултата чрез Тикиньо Соареш в 16-ата минута, но домакините направиха светкавичен обрат с два гола на Берат Джимсити м 61-ата и 63-ата минута и гледат с оптимизъм към реванша.

Олимпиакос откри резултата в 16-ата минута, когато Тикиньо Соареш отправи страхотен далечен изстрел и не остави шансове на вратаря за 0:1.

Аталанта можеше да изравни в 45-ата минута, но гол ва Матео Песина бе отмемен заради засада.

Все пак домакините обърнаха нещата в своя полза през втората част в рамките на 2 минути. И двата гола паднаха след корнери и бяха дело на Берат Джимсити. Първо в 61-ата минута той се разписа с глава, а след това в 63-ата минута отново албанецът бе съобразителен при разбъркване в наказателното поле и отблизо прати топката в мрежата за крайното 2:1.

Така Аталанта стигна до победата, но нищо не е решено и предстои доста любопитен реванш в Гърция след седмица.

Гледайте най-вълнуващите мачове от УЕФА Лига Европа и Лига на Конференциите, на живо, в ефира на MAX Sport.