Арда 0:0 Астана

Отборите на Арда (Кърджали) и Астана в третата играят при резултат 0:0 в контролна среща.

Както е известно, кърджалии завършиха 0:0 с ФК Балкани в първата си контрола, а във втората отстъпиха с 0:3 на елитния полски Пяст Гливице.

Наставникът Стамен Белчев бе направил две промени сред титулярите от мача с поляците. Кики и Руменов замениха Георги и Тилев.

Българите, които отново играха с резервния си червен екип, започнаха в следния състав. Християн Василев бе вратар. Атанас Зехиров, Милен Стоев, Алекс Петков и Кики бяха в защита. Милен Желев и Христо Иванов бяха опорни полузащитници, а Светослав Ковачев, Иван Коконов и Румен Руменов действаха зад Тонислав Йорданов.

16-ата минута Коконов направи отличен пробив и центрира ниско, но Томи Йорданов се хвърли на шпагат и на два метра от голлинията не успя да уцели вратата.

В 32-ата минута Руменов завърши с хубав удар опасна атака на Арда, вратарят Заруцкий обаче спаси на два пъти, като вторият път спря и Йорданов при добавката. Младият нападател дори удари стража, но веднага му се извини и играта продължи.

АРДА 0:0 АСТАНА

Стартови състави:

АРДА: 1. Василев, 22. Кики, 24. Петков, 4. Стоев, 7. Зехиров, 99. Иванов, 9. Желев, 17. Коконов, 19. Руменов, 10. Ковачев, 98. Йорданов;

АСТАНА: Заруцкий, Совет, Кусяпов, Рахманов, Ахметов, Куат, Дарабаев, Перцух, Басманов, Томасов, Аймбетов