Лудогорец 1:0 Висла (Краков), перфектен старт на мача за „орлите“

Отборите на Лудогорец и Висла (Краков) играят при резулат 1:0 в контролна среща, която се провежда в Белек. Попадението реализира Пиерос Сотириу (4).

Новият треньор на „зелените“ Анте Шимунджа заложи на Серджио Падт на вратата. Пред него действаха Игор Пластун, Шакил Пинас, Жордан Икоко и таланливият бранител Тихомир Димитров.

В центъра на терена бяха Мануел Шоу и Каули. В атака пък треньорът на тима пусна в игра Мавис Чибота, Пиерос Сотириу и новите попълнения Спас Делев и Рик Джонатан.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на поляците. Още в третата минута Жордан Икоко отправи опасен удар. Секудни по-късно голмайсторът на Лудогорец Пиерос Сотириу откри резултата. Нападателят се възползва от грешка в защитата на Висла и с майсторски изстрел порази вратата на Павел Киезжек.

В 24-ата минута Мавис Чибота отправи удар от далечна дистанция, но топката не намери целта.

В 39-ата минута Матей Ханушек можеше да затрудни Серджио Падт, но шутът на фланговия футболист премина встрани от вратата.

Секунди преди края на първата част футболистите на Лудогорец направиха изключителна атака, която бе завършена от Мавис Чибота, но топката бе избита от голлинията. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

ЛУДОГОРЕЦ – ВИСЛА (КРАКОВ) 1:0

1:0 Сотириу (4)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 30. Игор Пластун, 6. Шакил Пинас, 79. Тихомир Димитров, 22. Жордан Икоко, 23. Мануел Шоу, 95. Каули, 13. Чибота, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев, 19. Пиерос Сотириу

Висла (Краков): 1. Киезжек, 20. Гружковски,17. Зота, 4. Садлок, 15. Ханушек, 80. Плевка, 21. Кувелич, 77. Савич, 54. Старзински, 9. Климент, 7. Хуги