Монтана 2003 постигна седма победа при жените

Монтана 2003 разгроми като гост Шампион 2006 с 87:53 (20:13, 25:18, 25:6, 17:16) в среща от осмия кръг на женското първенство по баскетбол и записа седми успех за сезона.

Възпитаничките на Мануел Марков и шампионът Берое са лидери в подреждането с по 15 точки след първите осем мача. Шампион 2006 е на четвърта позиция с 3 победи и 4 поражения.

Гостенките от Монтана поведоха убедително още в началото на двубоя и не изпуснаха водачеството до края, а след 30 минути имаха аванс от 70:37.

Най-резултатни за успеха бяха Марая Кинг със 17 точки и 7 борби . Санта Окоцките-Балткоиене се отличи с 15 точки и 7 асистенции, а по 10 точки добавиха Габриела Николова, Христина Иванова и Виктория Стойчева.

За домакините от Шампион 2006 Антония Филипова реализира 14 точки, a 13 вкара Елена Димова.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.