ЦСКА се справи с Берое и записа седма победа в Efbet Супер Волей

Волейболистите на ЦСКА записаха седма победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Александър Попов надиграха у дома Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:13, 25:20, 27:25) в мач от 10-ия кръг на шампионата, игран този следобед в зала „Васил Симов“.

22

Efbet Супер Волей: ЦСКА - Берое 2016 (Стара Загора) 3:0????

Така „червените“ са на 6-о място във временното класиране с 21 точки след 7 победи и 3 загуби, но преди края на последните срещи от кръга. Берое пък е на предпоследното 15-о място с едва 1 победа, 9 загуби и 3 точки.

В последния 11-и кръг от първия полусезон ЦСКА ще приеме Добруджа 07 (Добрич), докато старозагорци ще гостуват на Дунав (Русе). Срещите са съответно в петък (17 декември) от 18,00 часа и в сряда (15 декември) от 17,30 часа.

22

Домакините от ЦСКА доминираха изцяло в първия гейм като го спечелиха с разгромното 25:13. В началото на втората част Берое поведе за кратко, но „червените“ не допуснаха повече колебания и отново взеха своето – 25:20 и 2:0. Третата част тръгна под диктовката на ЦСКА, но след 9-ата точка играта продължи равностойно. Берое успя да поеме инициативата при 17:16 и задържа преднината си до 22:22. Тогава армейците отново излязоха напред и играта се завърза. В крайна сметка след три мачбола ЦСКА спечели чисто срещата след 27:25 и 3:0.

22

Най-полезни за ЦСКА станаха Георги Татаров (1 ас, 67% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане – 8) и египетският диагонал Реда Хайкал (1 блок, 3 аса и 48% ефективност в атака – 7) с 15 и 14 точки за победата.

22

За тима на Берое Иван Чолев бе единственият с двуцифрен актив – 12 точки (1 блок и 50% ефективност в атака – 3).

22

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg

Гледайте Лига на нациите, Шампионска лига, Световно клубно първенство, Световно първенство 2022 и още много волейбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.