Кобилдър Викингс остана единственият непобеден отбор в НАЛБ

Кобилдър Викингс продължава да бъде единственият останал непобеден отбор в НАЛБ. „Викингите“ записаха успех №12 за сезона, след като удариха здрав шамар на лидера в Трета дивизия Ликуифайд с 95:69 (18:17, 24:22, 30:12, 23:18) в среща от 20-ия кръг на първенството.

Тъй като има три мача по-малко от водачите, съставът на Кобилдър Викингс е на трето място в класирането с перфектен баланс от 12 победи и нито една загуба. Ликуифайд засега остава на първата позиция с актив от 13 успеха и 2 поражения.

Може да бъде изображение с един или повече хора и на закрито

Първото полувреме в зала „Овергаз Арена“ бе доста равностойно и по нищо не личеше, че крайният резултат би бил такъв, какъвто се оказа. Викингс взеха аванс от три точки на почивката при 42:39, но след фантастична трета четвърт, спечелена с 30:12, увеличиха разликата в мача на цели 21 точки преди последния период, който се оказа протоколен.

Константин Василев завърши с 20 точки и 12 борби за „викингите“, Михаил Кирилов добави 14 точки, а с по 12 точки се отчетоха Нанко Красимиров (9 борби) и Александър Партаджиев (5 борби).

За Ликуифайд най-добър бе Огнян Дидов с 22 точки, Искрен Николов се разписа с 18 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Николай Велков завърши с 13 точки, 23 борби и 6 асистенции.