Ман Юнайтед 1:0 Уотфорд (гледайте на живо)

Манчестър Юнайтед и Уотфорд играят при резултат 1:0 на „Олд Трафорд“ в мач от третия кръг на Купата на Англия.

„Червените дяволи“ започнаха на високо темпо и още в петата минута поведоха. След ъглов удар, изпълнен от Алекс Телес, Мактоминей откри резултата. Той се разписа след удар с глава, като топката тупна в терена и след това се оказа извън обхвата на вратаря.

Така Мактоминей отпразнува с гол първия мач, в който изведе тима с капитанската лента.

Отборът на Солскяер имаше сериозно предимство и спокойно контролираше играта. В 16-ата минута обаче на Туанзебе му се наложи да избива топката малко пред голлинията. Масина бе изведен на добра позиция и стреля покрай Хендерсън, но бранителят на домакините бе на точното място, за да не позволи на кълбото да се насочи към мрежата.

Повечето положения логично бяха пред вратата на Уотфорд. Ерик Байи пропусна добра ситуация, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Бранителят стреля с глава покрай вратата.  Гостите успяваха да стигнат до вратата на съперника, а в 32-ата минута имаха и претенции за дузпа.

МАН ЮНАЙТЕД – УОТФОРД 1:0
1:0 – Мактоминей (5)

МАН ЮНАЙТЕД: Хендерсън, Уилямс, Туанзебе, Байи, Телес, Мактоминей, Ван де Беек, Мата, Лингард, Джеймс, Грийнууд

УОТФОРД: Бакман, Наваро, Сиералта, Троост-Еконг, Масина, Зинкернагел, Чалоба, Хюз, Сар, Жоао Педро, Грей