Адриан Андреев е на четвъртфинал в Мадрид

Националът на България за “Купа Дейвис“ Адриан Андреев записа втора победа на турнира на червени кортове в зала в Мадрид, който е с награден фонд 15 000 долара. 19-годишният българин се наложи с 6:3, 6:1 над поставения под №2 в схемата Ориол Рока Батайа (Испания) и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Андреев първи загуби подаването си в мача и изоставаше с 1:2 гейма в първата част, но до края на сета спечели 5 от следващите 6 гейма, с което си осигури преднина 6:3. През втората част българинът беше още по-категоричен и след 3 пробива се поздрави с крайния успех.

В спор за място на полуфиналите Андреев ще срещне спечелилия двубоя Тимофей Скатов (Казахстан, №5) – Мигел Дамас (Испания).

Българинът е в отлична форма, след като миналата седмица спечели друг турнир с награден фонд 15 000 долара в гръцкия град Ираклион.