Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2020/10/screenshot286652.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
ЦСКА надигра Миньор и ще играе за Купа „Борис Гюдеров“ – Sportove

ЦСКА надигра Миньор и ще играе за Купа „Борис Гюдеров“

Волейболният отбор на ЦСКА ще играе за трофея на традиционния турнир за Купа „Борис Гюдеров“. Волейболистите на Александър Попов надиграха домакините категорично от Миньор (Перник) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) във втория полуфинал на XX-о юбилейно издание на турнира в Перник.

По този начин „червените“ ще играят на финала срещу „вечния“ съперник Левски, който се наложи над Пирин (Разлог) също с 3:0 гейма в първата полуфинална среща по-рано днес. Финалът е утре (3 октомври) от 16,30 часа, а преди това Миньор и Пирин ще спорят за 3-о място.

Първата част на срещата започна точка за точка и се запази така до самия край. При 23:24 състезателят на домакините Радостин Денков направи грешка от атака и така ЦСКА спечели първия гейм с минималното 25:23. Във втория гейм „червените“ поведоха, като се откъснаха с голяма преднина. Разликата достигна до 18:10. Тогава треньорът на Миньор Асен Асенов смени половината от стартовата шестица, като в игра влязоха Стефан Маринов, вторият разпределител Калоян Николов и Петър Лазаров. От своя страна Александър Попов също направи смени, като пусна Иван Крачев и Даниел Минков. Играта продължи без промяна и гейма завърши при 25:18 за ЦСКА.

В началото на третия гейм „армейците“ имаха предимство, но Миньор изравни при 11:11. Играчите на ЦСКА се мобилизираха и дръпнаха пак с няколко точки. Впоследствие двата тима стигнаха до ново равенство при 19:19, което се запази до 22:22. Ас на Иван Крачев направи точка от сервис и даде необходимата преднина за „червените“. Те заиграха по-спокойно и геймът завърши при 25:23 за ЦСКА за крайното 3:0.