На бас, че не сте обърнали внимание: Лудогорец постигна нещо изключително рядко срещано тази есен!

На бас, че фактът по-долу не ви е направил впечатление!

Шампионът и втори във временното класиране на „А“ група Лудогорец приключи футболната есен след спринт от 32 мача, в които вкара общо 62 гола. „Орлите“ могат да се похвалят, че освен липсата на изявен голмайстор, могат да вкарат във всеки един момент от мача. Не само, че Лудогорец не разчита на един-единствен играч (няма такъв с повече от 9 гола за есента), но и попаденията, които разградчани бележат, падат равномерно по периоди в мача.

Ако разделим един мач на 6 периода от по 15 мин.

, ще видим, че Лудогорец е еднакво опасен във всеки един от тях! Момчетата, водени от Стойчо Стоев и Георги Дерменджиев, са вкарали по 10 попадения между 16-30 мин., 31-45 мин., 45-60 мин., 75-90 мин. Само с един гол по-малко са забили през първия четвърт час на срещите си, а най-слаборезултатни са били между 61 и 75 мин. – „едва“ 8 гола. Дори в добавеното време, което като минути е било средно между 1/3 и 1/4 от четвърт час, се запазва пропорцията – там „орлите“ имат 3 гола.