Арсенал 1:0 Манчестър Юнайтед, Никола Пепе откри резултата

Отборите на Арсенал и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:0 в дербито помежду си от 21-ия кръг на Премиър лийг на стадион „Емиратс“ в Лондон. Никола Пепе изведе домакините напред в резултата в 8-ата минута.

В третия си мач начело на „Артилеристите“ Микел Артета е избрал да пусне в атака Александре Лаказет, а зад гърба му ще го подкрепят Месут Йозил, Пиер-Емерик Обамеянг и Никола Пепе. Опорните халфове ще бъдат Гранит Джака и Лукас Торейра.

В същото време Оле Гунар Солскяер е предпочел Антони Марсиал отново да бъде в ролята на централен нападател, а Маркъс Рашфорд, Джеси Лингард и Даниел Джеймс ще действат от по-задни позиции. В средата той залага на дуото Неманя Матич и Фред.

Арсенал откри резултата още с първата си възможност в мача. В 8-ата минута Сеад Колашинац получи пас в наказателното поле и почти от аутлинията върна назад към Никола Пепе, който бе оставен непокрит и стреля във вратата за 1:0.

Само две минути по-късно Обамеянг получи хубаво центриране и опита акробатичен изстрел, но над вратата.