Шампионите Лазаров и Аршинкова с победи на Държавното първенство

Защитаващият титлата си Александър Лазаров се класира за втория кръг на Държавното лично първенство по тенис на открито на червените кортове на ТК „Левски“ в София с общ награден фонд 10 хиляди лева. Поставеният под номер 1 Лазаров надделя над квалификанта Никола Керемедчиев с 6:2, 6:1. Така за място на четвъртфиналите той ще срещне друг квалификант – Симеон Костов, който елиминира Валентин Иванов със 7:5, 6:3. Номер 2 Александър Лазов, държавен първенец на открито през 2012 година, пък даде само гейм на Венци Иванов при успеха с 6:0, 6:1 в първия кръг.

Следващият съперник на Лазов ще бъде Радослав Шандаров, който победи квалификанта Стоян Плугаров със 6:4, 6:2.

Друг от фаворитите Александър Донски, шампион на България в зала през 2017 и 2018 година, започна с успех над Георги Мирчев с 6:2, 6:3. Във втория кръг третият в схемата Донски ще срещне Мартин Томов.

Действащият национален първенец в зала и номер 4 в схемата Габриел Донев пък отнесе квалификанта Пламен Авуски с 6:2, 6:2 и очаква мач срещу Даниел Шопов.

В същото време Петя Аршинкова се класира за четвъртфиналите и продължава защитата на титлата си на Държавното лично първенство за жени, пак на кортовете на ТК „Левски“ в София с общ награден фонд 10 хиляди лева. Поставената под номер 2 Аршинкова разгроми Денис Генчева с 6:1, 6:2. Така тя очаква Леа Каратанчева, която елиминира осмата в схемата Денислава Глушкова с 6:4, 7:6(4).

Водачката в схемата и шампионка от 2017 година Гергана Топалова също записа категоричен успех във втория кръг над квалификантката Лилия Димова с 6:2, 6:1. Топалова ще срещне на четвъртфиналите номер 6 Стела Пеева, която победи Симона Георгиева с 6:1, 6:1.

Миналогодишната полуфиналистка и трета в схемата Габриела Михайлова пък отнесе Анита Иванова с 6:0, 6:1. Тя има само един загубен гейм в двата си мача от шампионата досега, а в следващата си среща Михайлова ще се изправи срещу Мирела Шкумбова.

Националната шампионка за 2009 година и финалистка от миналия сезон Хюлия Велиева, четвърта поставена, отстрани квалификантката Виктория Лазарова с 6:4, 7:5, а на четвъртфиналите очаква Елена Кралева, победила номер 7 Невена Георгиева с 6:3, 6:0.