Ботев (Враца) 0:1 Черно море (видео)

Ботев (Враца) и Черно море играят при 0:1 в среща от 5-ия кръг на efbet Лига. Попадението вкара Исмаил Иса в 45-ата минута.

Първото полувреме предложи скучен футбол. Гостите от Варна бяха по-настоятелни в атака, но достигаха трудно до голови ситуации.

След няколко разбърквания, които не доведоха до опасни удари, националът Мартин Минчев се оказа на отлична позиция. В 26-ата минута младият нападател стреля фронтално срещу вратата, но стражът на домакините Красимир Костов успя да парира топката.

В последните секунди на първата част Исмаил Иса откри резултата. Опитният нападател на „моряците“ се пребори за една топка, елиминира съпротивата на Красимир Костов и Апостол Попол и на празна врата търкулна топката в мрежата – 1:0 за момчетата на Илиан Илиев. Така гостуващият състав взе максималното от това мудно полувреме, което можеше да завърши и при равенство, ако не беше проблясъка на Иса.

През второто полувреме картината във Враца продоби лека промяна, с оглед на това, че играчите на Сашо Ангелов започнаха да действат с повече сили в атакуващ план. В 64-ата минута Даниел Генов докосна изравняването, но срещна стабилните ръце на вратаря Иван Дюлгеров. Последният плонжира и отби голов удар на Генов, който потърси долния ляв ъгъл на рамката. В ответната атака бразилецът Родриго Енрике потърси мрежата на врачани с шут отдясно, но топката профуча над целта.