Осиек 1:0 ЦСКА, отмениха гол на „червените“ (видео)

Осиек и ЦСКА играят при 1:0 в мач реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа. Майсторович откри резултата в 27-ата минута. Първата среща в София завърши 1:0 в полза на българския тим.

Най-голямата липса в 11-те на червените е отсъствието на голмайстора от първия мач Евандро.

В защита пък започна последното ново попълнение, испанският централен защитник Албентоса.

Първата опасност в мача бе пред българската врата. Бочкай стреля силно от фаул в 3-ата минута, но Черниаускас изби в корнер. В 24-ата минута домакините осъществиха първата си по-добра атака. Тогава Шорша стреля след плонж с глава, но покрай вратата.

Само 180 секунди по-късно се случи най-лошото и Осиек откри резултата. Запер центрира отдясно към Майсторович, който изпревари Томаш и след удар с глава вкара за 1:0. Минута по-късно опасна атака отляво на хърватите завърши с лошо центриране и Черниаускас улови.

В 29-ата минута и ЦСКА погледна към противниковата врата. Соу получи пас отляво и намери Тиаго, който се подготви да стреля от границата на наказателното поле, но атаката бе спряна заради несъществуваща засада на тарана на червените.

След попадението футболистите на Люпко Петрович пробваха чрез удари на Соу и Фабрини да затруднят Ивашич, но не уцелиха вратата. Така се стигна до триминутното продължение на първата част, когато Тиаго центрира от фаул към Томаш, който вкара след изстрел с глава, но голът бе отменен поради засада.

В 51-ата минута Соу шутира от 20 метра, но покрай дясната греда.

ОСИЕК – ЦСКА-СОФИЯ 1:0

1:0 Майсторович 27

ОСИЕК: 1. Ивашич, 5. Клеинхейслер (46-Лупа), 6. Майсторович, 9. Мансе, 12. Бочкай, 17. Шорша, 19. Запер, 21. Шкорич, 24. Марич, 25. Пилж, 31. Шутало

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 11. Занев, 5. Бодуров, 25. Албентоса, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 16. Бикел, 20. Тиаго, 15. Малинов, 21. Фабрини, 22. Соу