Мартин Стоев: Хвърляме се за победа над Полша на полуфинала

Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години записа първа загуба на Европейското първенство в София. Младите „лъвчета“ отстъпиха на основния си съперник Франция с 0:3 гейма в последния си мач от Група I и завършиха на втора позиция в класирането, като и двата тима продължават на полуфинали. На полуфиналите „трикольорите“ ще играят срещу победителя в другата група Полша. Ето какво каза селекционерът Мартин Стоев за BGvolleyball.

com след мача:

„В първите два гейма се борихме и имахме добри моменти. Като цяло имахме трудности в посрещане и особено срещу сервиса на разпределителя на Франция. С оглед на това, че продължаваме на полуфинали, предпочетохме да запазим сили. Да дадем малко почивка на основните състезатели. Защото реално на нас това не ни е пети мач, а десети, тъй като преди това бе Балканиадата. Има натрупване на умора. Затова в този мач изкарах основния състав и пуснах останалите момчета. Те също трябва да играят, защото ще имаме нужда от всички състезатели в решителната фаза. На полуфинала се изправяме срещу Полша. Хвърляме се с всички сили за победа срещу поляците“.