Левски 0:0 Ружомберок

Отборите на Левски и Ружомберок играят при резултат 0:0 в срещата реванш от първия предварителен кръг на Лига Европа. На стадион „Георги Аспарухов“ основната цел на домакините е да станат четвъртия български участник във втория квалификационен кръг на Лига Европа. „Сините“ имат комфортна преднина от 2:0 след първата среща в Словакия, което прави столичани фаворити за класиране в следващата фаза, където вече място си гарантираха Лудогорец, ЦСКА и Локомотив (Пловдив). Треньорът Петър Хубчев остава здраво стъпил на земята, въпреки че тимът му стартира ударно в Европа и шампионата, постигайки първа победа като гост в евротурнирите от девет години, а също така отнасяйки с 4:1 Дунав насред Русе.

Специалистът е наясно, че липсата на феновете на стадион „Георги Аспарухов“ е голям минус за отбора му, който се чувстваше домакин преди седмица във визитата на Ружомберок, когато агитката от над 500 човека огласяше стадиона през всичките 90 минути.

Треньорът на столичан направи една промяна от мача преди седмица в Ружомберок, като сред титулярите се завръща голмайсторът на първенство Станислав Костов, който беше наказан за първата среща.  Той сменя Илия Юруков, който бе титуляр в схемата 4-4-2, а днес столичани излизат в схема с трима нападатели – 4-3-3.
Интересното е, че именно тези 11 играчи започнаха срещата в Русе срещу Дунав.

Дебют за „Герена“ правят новите попълнения Милан Миятович и Янис Каргас, които стартират от първата минута. Пред вратаря на Черна гора в защита стартират капитанът Живко Миланов, Каргас, Нуно Рейш и Иван Горанов, докато Кали Тиам, Мартин Райнов и Давиде Мариани ще бъдат халфовете, а Костово ще бъде подпомаган от Паулиньо и Станислав Иванов.

Наставникът на „розите“ Ян Хаспра също е направил една промяна от мача преди седем дни. Адам Бренкус