БАТЕ и Марибор продължават напред в ШЛ

БАТЕ (Борисов) се добра до втория предварителен кръг на Шампионската лига след успех с 2:1 в реванша срещу Пяст (Гливице). В първата среща в Беларус двата тима не излъчиха победител – 1:1, но днес БАТЕ спечели като гост и така се промъкна в следващия етап на надпреварата.

Беларусите стигнаха до успеха доста трудно с късен обрат. Пяст поведе с гол на Червински в 21-ата минута, но БАТЕ обърна нещата в своя полза с попадения на Мукам в 82-ата минута от дузпа и Волков в 87-ата минута.

В друг мач от този етап на турнира Марибор победи с 2:0 Валур (Рейкявик) и също се класира напред. Кронаветер (11) и Таварес (32) вкараха головете за словенците, а общият резултат от двата мача е 5:0 за Марибор.

Във втория предварителен кръг БАТЕ ще се изправи срещу Розенборг, докато Марибор ще има за съперник шведския АИК (Стокхолм).