Шиникова преклони глава пред словенка в Букурещ

Изабелла Шиникова отпадна в първия кръг на турнира в Букурещ с награден фонд 250 000 долара. Попадналата в основната схема като “щастлива губеща” от квалификациите Шиникова загуби от 111-ата в световната ранглиста словенка Кая Юван със 7:5, 1:6, 1:6.

Шиникова успя да измъкне първия сет, в който имаше куп обрати и пробиви. Българката поведе с 2:0, след което съперничката й обърна резултата до 3:2 в своя полза.

Последва силна серия на Шиникова, която поведе с 5:3. Словенката изравни за 5:5, но 232-ата в света българка реализира пробив за 6:5 и след това на свой начален удар затвори първата част. В следващите два сета обаче нещата се развиха катастрофално за 27-годишната софиянка, която взе по един гейм във всяка от двете части и приключи участието си в турнира.

В квалификациите Шиникова успя да победи бившата №5 в света и финалистка на “Ролан Гарос” през 2012 година Сара Ерани (Италия).