Плишкова се разправи с Кербер на финала в Ийстборн

Чехкинята Каролина Плишкова спечели за втори път след 2017 година титлата от турнира по тенис на трева в Ийстборн. На финала тя победи с 6:1, 6:4 германката Анжелик Кербер в мач, който продължи само 73 минути. За поставената под №4 и участвала с “уайлд кард” Кербер това е втора загуба на финал в Ийстборн след поражението й от американката Мадисън Кийс през 2014 година.

Поставената под №2 Плишкова започна отлично срещата, печелейки първите 4 гейма, което й подсигури спечелването на първия сет след точно половин час игра. Още в първия гейм на втория сет чехкинята направи нов пробив, който бе се оказа и единствен в частта.

С успеха Плишкова затвърди отличната си форма преди започващия в понеделник трети турнир от „Големия шлем“ – „Уимбълдън“. Чехкинята спечели всичките си срещи в Ийстборн, без да загуби сет.

За чехкинята това е 14-а титла в кариерата й и трета за сезона. Плишкова записа днес 5-а победа срещу германката, която пък остава със 7 успеха срещу чехкинята.