Франция и Румъния стартираха с победи на европейското до 21 години

Отборите на Франция и Румъния стартираха с победи участието на европейското първенство до 21 години, което се провежда в Италия. В двубой от група С младите “петли” обърнаха Англия с 2:1, докато в другата среща от групата северните ни съседи бяха убедителни срещу Хърватия – 4:1 и оглавиха временното класиране с по-добра голова разлика.

Двубоят между Франция и Англия беше едно от дербитата на турнира и оправда очакванията. През първото полувреме “петлите” пропуснаха да открият резултата, след като Муса Дембеле не успя да реализира дузпа.

В 54-ата минута Фил Фодън изведе “трите лъва” напред след индивидуален пробив. Осем минути по-късно Франция получи втора дзупа за груб фаул на Хамза Чудури, който получи червен картон. Хусем Оуар пропусна, като тресна страничната греда. Все пак численото превъзходство се оказа решаващо и французите изтръгнаха успеха с два късни гола. Първо Джонатан Иконе (89) изравни, а в края автогол на Уан-Бисака донесе победата на Франция.
В следващия кръг Франция играе срещу Хърватия, а англичаните срещат Румъния. Двубоите са на 21 юни.