България – Република Корея 1:1! Следете мача ТУК!!!

Волейболистките от националния отбор на България излиза срещу Република Корея за последния си мач от Група 13 от 4-ата седмица на Лигата на нациите. Срещата е тази вечер от 18,00 часа българско време в зала „Пала Бартон“ в Перуджа (Италия).

#BePartOfTheGame #volleyball #VNL #VNLWomen @KOR_Volleyball @BFVolley pic.twitter.com/UDsd9GNmPC

— Volleyball World (@FIVBVolleyball) June 13, 2019

Началото на първия гейм беше по-добро за българките, които поведоха с 8:5 след силни изяви на Нася Димитрова и Мирослава Паскова. Благодарение на звездата си Йеон Кун Ким Република Корея успя веднага да изравни при 8:8. Корейките дори дръпнаха с 11:9 след две атаки на Хи Дзин Ким. Въпреки тайм-аута за Иван Петков, разликата нарасна до 15:10 след атака през центъра на Еун Дзин Парк и аут на Силвана Чаушева. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:12 за азиатския тим след грешка от сервис на Мира Тодорова. Разликата стана 18:13 след нова атака на Йеон Кун Ким. Постепенно „лъвиците“ намалиха изоставането си до 20:18 след атака от краче на Тодорова и аут на корейките. Преднината на Република Корея отново нарасна до 23:19 след две поредни грешки на българките, след което азиатките взеха спокойно гейма с 25:20 след грешка на българската блокада при мрежата.

Втората част тръгна отлично за корейките, които дръпнаха първо с 3:1 след атака на Хи Дзин Ким и грешка на Гергана Димитрова, а след това с 6:3 след ас на Хи Дзин Ким. Независимо от прекъсването за Иван Петков, първата техническа пауза дойде при 8:6 за Република Корея след блок-аут на Йеон Кун Ким. Разликата набъбна до 12:8 след две поредни успешни атаки на звездата Ким. След изключително дълго и оспорвано разиграване второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за азиатския тим след атака на Со Уи Кан. Българските „лъвици“ успяха да изравнят при 16:16 след блокада на Мирослава Паскова и две грешки на корейките. Равностойната игра продължи до 20:20, след което Република Корея отново излезе напред в резултата при 22:20 след нови две атаки на Йеон Кун Ким. Атака от краче на Мира Тодорова и силна контра на Нася Димитрова и 22:22. България дори поведе с 23:22 след атака в аут на Ким, което накара италианския треньор на корейките Стефано Лаварини да вземе тайм-аут. В крайна сметка „трикольорките“ затвориха гейма в своя полза след две блокади на влязлата като резерва Симона Димитрова и Нася Димитрова.

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ – БЪЛГАРИЯ 1:1 (25:20, 23:25)
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Да Йеон Ким, Хи Дзин Ким, Йеон Кун Ким, Со Уи Кан, Еун Дзин Парк, Дзуа Ли –  Дзи Йън Ли-либеро
Старши треньор: СТЕФАНО ЛЕВАРИНИ
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова, Силвана Чаушева, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова, Нася Димитрова – Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ.