Не се изплюх нарочно върху емблемата на Сити, твърди халф на Юнайтед

Халфът на Манчестър Юнайтед Андер Ерера не приема обвиненията, че нарочно е проявил неуважение спрямо Манчестър Сити по време на изминалото дерби от Премиър лийг. На прибиране към тунела за почивката испанецът се изплю върху емблемата на домакините, която стоеше точно до терена. Логичнo последваха бурни реакции от страна на фенове на Сити.

“Андер видя запис на въпросната ситуация и е огорчен от твърденията, че действията му са били умишлени – коментира говорител на Манчестър Юнайтед.

– Това беше чиста случайност.”

United Report
@ManUtdReport_
Ander Herrera spitting on the City badge as he leaving the pitch.

RT to annoy a City fan

6:37 PM – Apr 8, 2018
2,156
1,758 people are talking about this
Twitter Ads info and privacy

Ерера се изплю върху емблемата при резултат 2:0 в полза на отбора на Джосеп Гуардиола, но през второто полувреме “червените дяволи” успяха да стигнат до крайния успех с 3:2.

Все още не е ясно дали от Сити ще подадат официално оплакване до Английската футболна асоциация за стореното от играча на гостите.