Американец нокаутира Спартак в Пловдив

Американският гард на Академик Бултекс 99 Айзея Юмипиг бе в основата на победата на пловдивчани над Спартак (Плевен) в първия мач от осмия кръг в НБЛ. Домакините надвиха съперника си с 94:75, за да постигнат четвъртата си победа през сезона и да прекъснат серията си от три поредни загуби.

Юмипиг се включи брилянтно от пейката и вкара 27 точки за само 24 минути. Американецът нокаутира плевенчани със 70% успеваемост от тройката (7/10), както и 4 отнети топки, 4 борби и 2 асистенции.

Сънародникът му Шакир Смит вкара 16, Мартин Дурчев добави 15, а Васил Бачев се отличи с 13. Повратен момент бе втората част на двубоя, спечелена от пловдивския тим с 33:20, след което гостуващия отбор окончателно свали гарда.

Академик Бултекс 99 завърши с общо 15 тройки, които дойдоха в резултат на 26 асистенции и едва 6 грешки.

Николай Маринов се отличи с 20 за осмата поредна загуба на Спартак, чийто играчи все още нямат победа този сезон.