Канадец води атаката на Локо Пд

Локо Пловдив спечели с 3:0 в контрола срещу Оборище на стадиона в парк „Лаута“. Точни бяха Димо Бакалов и Димитър Велковски през първата част и Веселин Марчев в последната минута. На трибуните бяха клубните легенди Христо Бонев и Георги Василев, както и новият директор Кузман Маринков.

Пловдивчани пробваха в срещата котдивоарския нападател Приват Нгуесан, който след почивката действаше на върха на атаката.

Африканецьт обаче не се е понравил с изявите си, а и е в лоша физическа форма, поради което ще бъде отпратен.

Като нападател през първото полувреме пък действаше канадецът Алесандро Хожабърпур, който бе привлечен по-рано през лятото.

Локо поведе в 12-ата минута с удар с глава на Бакалов. Последваха равностойни моменти, а Оборище изпусна в 36-ата минута. 4 преди края на първата част домакините добавиха второ попадение, след като Велковски вкара с глава след центриране на Бакалов.

След почивката Локо изцяло контролираше събитията на терена, но не стигаше до много положения. В 80-ата минута Приват Нгуесан остана сам срещу вратаря, но изпусна. Малко след това и Оборище пропиля чисто положение. В 90-ата минута Марчев оформи крайното 3:0, след като направи хубав пробив между няколко бранители и с красив удар реализира.