Барса „Б“ с голяма крачка към Сегунда

Футболистите от дублиращия тим на Барселона направиха голяма крачка към изкачване в Сегунда дивисион. Воденият от Жерард Лопес “Б” отбор на каталунците разгроми с 4:1 като гост Расинг Сантандер, а по трибуните на “Ел Сардинеро” имаше близо 22 000 зрители, но голяма част от тях си тръгнаха разочаровани след загубата на своите любимци.

Мачът бе от плейофите за промоция от третото ниво на испанския футбол – Сегунда „Б“.

Талантите на Барса стигнаха до успеха след като Марк Кардона и Даниел Ромера реализираха по две попадения.

Абдон Пратс изведе домакините напред след само 13 минути игра, но до почивката гостите обърнаха резултата в своя полза до 2:1 – Кардона вкара първо в 39-ата, а после и в 42-ата минута.

Само три минути след подновяването на играта голмайсторът на Расинг Пратс бе изпратен в съблекалнята с директен червен картон, който му бе показан заради закъсняло влизане в краката на Сержи Паленсия.

С човек повече на терена гостуващия тим заигра още по-добре и бързо добави още два гола, този път дело на Ромера (65’ и 80’), за да подпечатат финалното и убедително 4:1. Сантандер имаше шанс да върне едно попадение – Марлон извърши нарушение в наказателното поле, но Дани Акино пропусна отсъдената дузпа.

Реваншът е на 25 юни на “Мини Естади” в Барселона.