Вавринка отново в голямата четворка

За трета поредна година Стан Вавринка е на полуфиналите на „Ролан Гарос“. Шампионът от 2015 г. бе убедителен срещу Марин Чилич и го победи с 6:3, 6:3, 6:1. Поставеният под номер 3 швейцарец няма загубен сет от началото на турнира.

За място на финала той ще спори с победителя от двубоя между Анди Мъри и Кей Нишикори.

Вавринка доминираше от самото начало, а много рано показа и традиционния си бекхенд по правата, който често не оставя шансове на съперниците. След ранен пробив той поведе с 2:0 и не погледна назад. Поставеният под номер 3 швейцарец спечели първата част с 6:3 и рано проби във втората.

Чилич стигна до първи шанс за пробив в началото на втория сет, но не успя да се възползва. Все пак хърватинът успя да пробие и изравни за 3:3. Той обаче пропиля свършената работа, след като поредица от грешки подариха гейм при негов сервис на Вавринка. Това бе достатъчно за Стан и той затвори и втората част при 6:3. В третата швейцарецът тотално доминираше и я спечели с 6:2, като записа 12-а победа от 14 мача срещу Чилич.