Испания стана европейски шампион при юношите

Националният отбор на Испания спечели титлата на европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, което се проведе в Хърватия. Във финала Испания победи Англия с 6:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 2:2, а при изпълнението на наказателните удари иберийците бяха безпогрешни, докато пропуски за англичаните направиха Брюстър и Латибюдие. Англичаните на два пъти повеждаха в резултата с голове на Хъдсън-Одой и Фоудън в 18-ата и 58-мата минута, но Испания изравняваше чрез Морей в 38-мата минута и Игнасио Диас в шестата минута на добавеното време на второто полувреме.

При дузпите точен за Англия бе единствено Айдън Барлоу, докато за Испания се разписаха Абел Руиз, Морей, Серхио Гомес и Виктор Гарсия.