Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2017/03/00653941.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Вашингтон победи Минесота в голямото дерби в НХЛ – Sportove

Вашингтон победи Минесота в голямото дерби в НХЛ

Водачът в Източната конференция на НХЛ Вашингтон Кепиталс свали от върха водача в Западната конференция Минесота Уайлд, след като го победи с 4:2 в един от най-очакваните мачове от редовния сезон в Лигата. Капитанът на столичани Александър Овечкин сложи край на рекордната си серия от 10 мача без гол, която съвпадна и със серията на тима от 4 мача без победа.

Нейт Шмид откри резултата в полза на Вашингтон 12 секунди преди края на първата третина, а 5 минути преди края на втората Овечкин покачи на 2:0. Малко след това Евгени Кузнецов реализира трети гол за домакините.

Гостите от Минесота обаче започнаха вдъхновено третата част и стигнаха до две попадения за по-малко от 5 минути. Техни автори станаха Мат Думба и Ерик Стаал, а резултатът бе намален на 2:3.
Джейк Бийгъл обаче попари надеждите на гостите за нещо повече в този мач, след като 5 минути и 41 секунди преди края реализира за 4:2.

В подреждането на Изток Вашингтон е на първа позиция с 97 точки, докато на Запад лидер вече е тимът на Чикаго с 93 точки, а Минесота е на втора позиция с 92.

Поражението на Уайлд даде възможност на Чикаго да атакува лидерската позиция и Блекхоукс се възползваха по най-добрия начин от това, надигравайки Монреал с 4:2 като гост. Патрик Кейн откри резултата в полза на гостите през първата част, а през втората Джони Одуя покачи на 2:0. Артьоми Панарин направи аванса на Чикаго класически 47 секунди след началото на последната третина, но Монреал изведнъж върна интригата в мача, реализирайки два гола в рамките на 3:50 минути чрез Пол Байрън и Ший Уебър. Минута и 22 секунди преди края обаче Джонатан Тейвс сложи точка на спора с 18-ия си гол за сезона.

В най-резултатния мач от тази нощ Флорида победи със 7:2 Торонто и запази минимални шансове за класиране за плейофите. Джонатан Марчесо вкара два гола за Флорида, а Томас Ванек направи рекордните в кариерата си 4 асистенции за успеха на Пантърс. Александър Барков даде начало на головия маратон в 18-ата секунда на срещата, а в средата на първата третина Колтън Сейвиър покачи на 2:0. Леонид Комаров върна един гол за Флорида, но минута по-късно Марчесо покачи на 3:1. Отново той направи резултата 4:1 в началото на втората част, а Райли Смит доведе резултата до 5:1. В последните 2 минути на втората част двата тима си размениха по един гол. Никита Сошников намали на 2:5, а Юси Йокинен отбеляза 6:2. Крайното 7:2 бе оформено от Кийт Йендъл 2 минути и 17 секунди след началото на третата част.