Аталанта и Фиорентина завършиха наравно 0:0 в Серия А

Аталанта не успя да спечели за първи път в последните си пет мача след нулево равенство с Фиорентина в 27-ия кръг на Серия „А“. В предишния кръг Аталанта победи Наполи, а в последните 6 кръга тимът загуби само 2 точки.

За Фиорентина резултатът се явява неблагоприятен, защото тимът напусна европейските места, а перспективите за ново завръщане там изглеждат все по-слаби.

Днес двата отбора изиграха равностоен мач, без ясно изразено предимство.

През първото полувреме най-добрата ситуация се откри пред Родригес, но с неговия удар се справи вратарят. След почивката домакините изглеждаха по-добре и дори записаха три точни удара, но последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0.

По този начин Аталанта и Фиорентина събраха 52 и 42 точки съответно. Бергамаските са 4-ти, докато „виолетовите” – 8-ми.