Лукаку наниза 4 в най-резултатния мач във Висшата лига

Ромелу Лукаку помогна сам с 4 гола, а Евертън увеличи серията си без загуба във Висшата лига на 7 мача с вълнуваща победа с 6:3 над Борнемут на „Гудисън”.

Лукаку завъртя изящно след само 30 секунди и изравни постижението на Педро срещу Манчестър Юнайтед за най-бърз гол този сезон.

Белгиецът изработи втория гол, дело на Джеймс Макарти в 23-ата минута, преди Лукаку да увеличи до 15 попаденията си в 29-ата минута, когато пагубно връщане на Саймън Френсис му позволи да прехвърли Артур Боруц.

Два гола на Джошуа Кинг през второто полувреме дадоха надежда на Борнемут, но Лукаку добави нови два в рамките на финалните 10 минути, за да убие интригата, въпреки че все още имаше време Хари Артър да добави трети за гостите, а Рос Баркли да забие шести за Евертън.

Резултатът даде идеална възможност на Роналд Куман да отпразнува своя стотен мач във Висшата лига, а карамелите да се изкачат на 7-ото място, на 2 точки от Манчестър Юнайтед.
Лукаку пък отбеляза хеттрик №300 във Висшата лига.
Заксалите „черешки” пък се смъкнаха на 6 точки от зоната на изпадащите. Отборът на Еди Хауи, който няма победа през 2017, а и на „Гудисън”, в момента има само един успех в 8 мача и допусна 34 гола в последните си 13 двубоя, допускайки поне 3 в 9 от тях.