Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство след хеттрик на Кристиано Роналдо във финала

Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) спечели Световното клубно първенство в Япония.

Във финала на състезанието, в Йокохама, Реал победи японският Кашима Антлърс с 4:2 след продължения. Редовното време на двубоя завърши при равенство, 2:2.

Три гола за Реал вкара актуалният носител на „Златната топка“ Кристиано Роналдо.

Двата гола за тима на Кашима бяха дело на Гаку Шибасаки.

Реал поведе в 9-ата минута чрез Карим Бензема.

В самия край на първата част, с първия си точен удар към вратата на Реал тимът на Кашима Антлърс изравни с гол на Шибасаки.

В 52-ата минута отново Шибасаки доведе резултата до 2:1 за Кашима. Осем минути по-късно Реал изравни от дузпа чрез Кристиано Роналдо.

Последваха куп пропуски на играчите на Реал пред вратата на Кашима.

В последните минути на редовното време обаче инициативата бе за японския тим.

Реал стигна до трофея с два гола на Кристиано Роналдо в продълженията. Португалецът бе точен в 97-ата и 104-ата минута на мача.

За Реал това е второ такова отличие в клубната история.