Левски с минимален успех срещу Верея

Левски победи като гост Верея с 1:0 в мач от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Единственият гол в мача вкара Антонио Аниете в 68-ата минута на двубоя.

Домакините играха едно полувреме с десет души, след като в края на първата част червен картон получи Елиаш да Силва.

Левски доминираше през целия мач, като тимът пропусна да стигне до по-категоричен успех.

През първата част на мача най-добрата възможност за гол за Левски се откри пред Бабатунде Адениджи. В 40-ата минута той бе изведен сам срещу вратаря на Верея Иван Караджов от Роман Прохазка, но пропусна. На два пъти добри възможности пропусна и Хеан Деса.

В самия край на първата част Верея остана с десет души, след като за удар без топка срещу Роман Прохазка, Елиаш да Силва бе отстранен от игра.

След почивката тимът на Левски продължи да доминира.

В 68-ата минута, при бърза контраатака на Левски, Роман Прозахка намери в наказателното поле на Верея непокрития Антонио Аниете, който с глава вкара за 1:0.

След 12-ия си успех за сезона Левски е на второ място като изостава с три точки от лидера Лудогорец, но е и с два мача поведе.
Верея регистрира осмата си загуба за сезона, като е на седма позиция в класирането.