Лилов даде тон на Сегед при обрат

Иван Лилов даде тон на съотборниците си от Сегед, които постигнаха обрат и четвъртата си поредна победа в унгарското първенство, която този път бе извоювана у дома срещу Ясжберени – 92:86. Така новият отбор на българския национал продължава да забравя за двете поредни загуби, с които започна сезон 2016/2017 и вече има актив от 4-2, както и два мача по-малко.

28-годишният Лилов бе в основата на всичко най-интересно за Сегед. Иван вкара 23 точки и не получи нито секунда почивка, подобно на Левенте Юхос, който бе другият баскетболист, изкарал всички 40 минути.

Българският принос към успеха на Сегед бе от 23 точки, 6 асистенции, 4 борби и 1 чадър.

Домакините изиграха стабилно първо полувреме, изграждайки си преднина от 8 точки на почивката, но слаба трета част им коства водачеството и гостите дръпнаха със 7 след нейния край. Подем във финалните 10 минути обаче бе достатъчен за поредната победа на Сегед след 31:18 в рамките на този период.

Бившият играч на Балкан Ненад Шулович вкара 19 точки за победителите, докато Марко Болтич остана седна по-малко.