Кълъмбъс разгроми с 10:0 Монреал, резултати от НХЛ

Кълъмбъс разгроми с 10:0 гостуващия лидер в Националната хокейна лига Монреал. Канадците нямаха поражение в редовното време на първите си десет мача от редовния сезон, но бяха пометени от съперника, изравнявайки най-тежката загуба в историята си. Вратарят Сергей Бобровский спаси 30 удара и записа трети „шътаут“ в последните си шест мача. Джош Андерсън и Ник Фолиньо се отличиха с по две попадения и асистенция, Кам Аткинсън и Скот Хартнел също се разписаха по два пъти, а Александър Венберг записа рекордните в кариерата си в един мач четири асистенции при успеха.

Монреал за четвърти път в 107-годишната си история допусна поражение с 0:10, а за последен път отборът падна с такава разлика през 1995 година при 1:11 срещу Детройт. Анахайм се съвзе след две поредни домакински поражения и разгроми гостуващия Аризона с 5:1 след два гола и асистенция на Рикард Ракел.

Детройт пропиля аванс от 3:2 и допусна три безответни гола в последните 7:36 минути на мача при домакинското поражение от Уинипег с 3:5. Брендън Танев се разписа два пъти и отбеляза първите си голове в НХЛ. Той изравни за 3:3 в 12:24 минута на третия период, а след това 1:16 минута преди края реализира и за 4:3. Николай Елерс, който даде и две асистенции, оформи успеха на гостите 6 секунди преди сирената.