Гол-красавец на Хамшик донесе точка на Наполи в Истанбул

Бешикташ и Наполи завършиха 1:1 в двубой от 4-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига в група В. Куарешма изведе домакините напред в 78-ата минута от дузпа, а Хамшик изравни в 82-ата минута.

Гостите започнаха добре двубоя, но в 5-ата минута домакините вкараха топката във вратата. Абубакар се разписа, но преди това беше извършил нарушение срещу Кулибали и голът не беше зачетен.

Последваха силни минути на Наполи, но вратарят на домакините се справи със ситуациите.

В 29-ата минута домакините нацелиха гредата. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

През втората част Наполи започна напористо. В 52-ата минута Хамшик изведе Кайехон в отлична позиция, но той стреля встрани от вратата. Инсиние стреля на сантиметри от гредата в 69-ата минута с удар от около 15 метра.

В 78-ата минута Максимович игра с ръка в наказателното поле на Наполи, а от точката на дузпата Куарешма изведе домакините напред в резултата.

В 82-ата минута Хамшик изравни с перфектен удар от далечна дистанция.

Инсиние пропусна да донесе 3-те точки за тима от Неапол в последните минути на двубоя и така двата тима не се победиха, завършвайки 1:1.

В класирането Наполи е лидер с актив от 7 точки, а Бешикташ е втори с 6.