Това е сезонът на Ливърпул (видео)

Ливърпул удари Манчестър Сити с 3:2 на „Анфийлд роуд“ и вече е съвсем близо до това да стане шампион на Англия за първи път от 1990 година насам.

Стартът бе страхотен за червените. Още в шестата минута Луис Суарес изведе Рахим Стърлинг зад гърба на противниковата защита. Останал очи в очи със стража, младокът направи два финта, след което със силен шут прати топката в долния ляв ъгъл.

Мърсисайдци пронизаха противника за втори път в 26-та минута, когато Луис Суарес центрира от корнер на първа греда, а Мартин Шкъртел с глава прати топката в мрежата.

През второто полувреме обаче домакините дадоха инициативата в ръцете на Сити. В 51-та минута защитата на мърсисайдци позволи на Джеймс Милнър да нахлуе в наказателното им поле и да намери с пас по земя Давид Силва в малкия пеналт. Испанецът стреля от близка дистанция и прати топката в долния десен ъгъл на Миноле, намалявайки резултата.

Дванадесет минути по-късно Глен Джонсън си отбеляза автогол в опит да изчисти топката при една продължителна атака на гостите.

В 78-та минута обаче привържениците на червените избухнаха. Ливърпул изсипа топката в пеналта на Сити, Венсан Компани не успя да изчисти и Коутиньо с плътен удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Харт.

В заключителните секунди Мартин Шкъртел игра с ръка в наказателното поле на своя тим, но реферът Марк Клатънбърг не видя този инциденти и Ливърпул оцеля.

Преди да завърши мачът, зрителите станаха свидетели и на червен картон. Получи го Джордън Хендерсън за грубо влизане в краката на противников футболист. Това не помрачи настроението на домакините. Те вече водят със 7 точки пред Сити. Гражданите имат два мача по-малко от Ливърпул.

Дали е дошъл моментът, след 24 години, Ливърпул отново да стане шампион?