Голдън Стейт пречупи Оклахома след продължение

Отборът на Оклахома Сити Тъндър претърпя домакинско поражение от действащия шампион Голдън Стейт Уориърс със 118:121 след продължение.

Домакините спечелиха първата четвърт с десет точки разлика и поддържаха преднината през целия мач, но в самия край „воините“ успяха да се доберат до продължение. В хода на допълнителните пет минути Оклахома Сити също имаха преимущество, но при резултат 118:115 не успяха да спечелят нито една точка повече.

Стеф Къри от тима на гостите завърши с 46 точки, а звездата на Тъндър Кевин Дюрант реализира 37 пункта и овладя 12 борби.

Голдън Стейт записа 53-та победа в 58 срещи и си осигури място в плейофите 24 мача преди края на редовния сезон.

Финикс Сънс се наложи у дома над Мемфис Гризлис със 111:106 и сложи край на серия от 13 поредни поражения. Украинецът Алексей Лен допринесе за успеха на „слънцата“ с 22 точки и 16 борби.

Портланд Трейл Блейзърс спечели гостуването си на Чикаго Булс със 103:95. На домакините не им помогна трипъл-дабъл на Пау Гасол (22 точки, 16 борби и 14 асистенции), а Деймиън Лилард вкара 31 точки за гостите.

Сан Антонио Спърс също записа успех навън – 104:94 срещу Хюстън Рокетс. „Шпорите“ имаха солидна преднина от 20 точки след първата половина от мача и след това позволиха на съперника си единствено да избегне пълен разгром у дома пред 18 500 зрители.

В други срещи от НБА Ню Орлиънс Пеликанс отстъпи пред Миннесота Тимбъруулвс със 110:112, тимът на Милуоки Бъкс бе надигран от Детройт Пистънс със 91:102, а Бостън Селтикс на свой терен надигра Маями Хийт със 101:89